Mitrović na 4 gola od rekorda: Het-trik Srbina u šestici Fulama

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović postigao je het-trik već u prvom poluvremenu u pobedi Fulama nad Bristol Sitijem rezultatom 6:2.
Mitrović

Neverovatnom „Mitrogolu“ je ovo 27 gol u Čempionšipu na samo 24 odigrana meča, još četiri pogotka mu fale da obori rekord engleskog Čempionšipa po broju postignutih golova u sezoni.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već nakon prvog poluvremena u kome je domaći tim stekao tri gola prednosti.

Interesantno je da su poveli gosti pogotkom Semenja u sedmom minutu. Isti igrač je još jednom zatresao mrežu Fulama za 2:1 u 29. minutu, ali na kraju nije uspeo da golgeterski parira raspoloženom Mitroviću.

Reprezentativac Srbije je mrežu gostiju iz Bristola pogađao u 21, 41. i 45+1. minutu. Prvi gol postigao je na dodavanje Harija Vilsona, druga dva nakon asistencija Toma Karnija.

Mitrović je pored het-trika i sam ubeležio asistenciju kada je u 31. minutu učestvovao u akciji iz koje je Neskens Kebano postigao treći gol za Fulam. Mrežu gostujućeg golmana Maksa O’Lirija pogodio je i Fabio Karvaljo u 36. minutu.

Konačnih 6:2 postavio je Kebano svojim drugim golom u 57. minutu.

Fulam se sa ovom pobedom vratio na prvo mesto na tabeli. Sad ima 51 bod, dva više od Bonmuta i Blekburna na pozicijama dva i tri.