Де Брујне сјајним ударцем пресудио Челсију

Фудбалери Манчестер ситија савладали су Челси са 1:0, у дерби мечу 22. кола Премијер лиге. Кевин де Брујне је „грађанима“ донео тријумф и 13 бодова предности у односу на „плавце“ на челу табеле енглеског шампионата.
Де Брујне

После дуела Ситија и Челсија делује да борба за шампионску титулу у Енглеској неће бити нимало занимљива – „грађани“ су однели тријумф и имају 13 бодова више у односу на данашњег ривала.

Шампион Енглеске је био фаворит у утакмици на „Етихаду“, али су се навијачи „плаваца“ надали да могу до тријумфа и бар делимично закомпликују борбу за титулу.

Ипак, Челси је деловао немоћно, нарочито у првих 45 минута, док је Сити знао шта жели и како до тога да дође.

Најбољу прилику у првом полувремену пропустио је Џек Грилиш, али је одлично интервенисао голман гостију Кепа.

Челси је добро ушао у наставак, али је Едерсон одбранио ударац Лукакуа.

А онда је у 70. минуту Кевин де Брујне постигао једини погодак на мечу. Белгијанац је дуго вукао лопту, ослободио се Кантеа, а онда прецизним ударцем савладао Кепу.

„Плавци“ до краја меча нису створили ниједну прилику, па је екипа Пепа Гвардиоле однела победу и дошла до 56. бода у такмичењу, 13 више од Челсија и 14 од Ливерпула (два меча мање).

Partizan zbog Rusa ostaje bez Zvezdinog deteta?