Митровић на 4 гола од рекорда: Хет-трик Србина у шестици Фулама

Српски репрезентативац Александар Митровић постигао је хет-трик већ у првом полувремену у победи Фулама над Бристол Ситијем резултатом 6:2.
Митровић

Невероватном „Митроголу“ је ово 27 гол у Чемпионшипу на само 24 одиграна меча, још четири поготка му фале да обори рекорд енглеског Чемпионшипа по броју постигнутих голова у сезони.

Питање победника било је решено већ након првог полувремена у коме је домаћи тим стекао три гола предности.

Интересантно је да су повели гости поготком Семења у седмом минуту. Исти играч је још једном затресао мрежу Фулама за 2:1 у 29. минуту, али на крају није успео да голгетерски парира расположеном Митровићу.

Репрезентативац Србије је мрежу гостију из Бристола погађао у 21, 41. и 45+1. минуту. Први гол постигао је на додавање Харија Вилсона, друга два након асистенција Тома Карнија.

Митровић је поред хет-трика и сам убележио асистенцију када је у 31. минуту учествовао у акцији из које је Нескенс Кебано постигао трећи гол за Фулам. Мрежу гостујућег голмана Макса О’Лирија погодио је и Фабио Карваљо у 36. минуту.

Коначних 6:2 поставио је Кебано својим другим голом у 57. минуту.

Фулам се са овом победом вратио на прво место на табели. Сад има 51 бод, два више од Бонмута и Блекбурна на позицијама два и три.