Lejkersi opet na kolenima – „brutalni“ Tarner heroj Indijane (VIDEO)

Juta je bila ubedljiva protiv Los Anđeles lejkersa sa 139:116, Njujrok je bio bolji od Minesote sa 120:107, a Indijana od Nju Orleansa sa 129:122.

„El Ej“ Lejkersi su ponovo razočarali navijače, upisali su osmi poraz u sezoni i četvrti na gostovanju (0-4 van svoje dvorane) ovoga puta u Solt Lejk Sitiju.

Juta je možda i najprijatnije iznenađenje ove sezone u NBA ligi, a sada su Lejkersima ubacili skoro 140 poena i ostvarili 9. trijumf uz 3 poraza.

Lejkersi su ovaj meč igrati bez Lebrona Džejmsa koji je zbog blaže povrede stopala odlučio da odmori

Lauri Markanen predvodio je Džezere sa 23 poena (10/15 iz igre), dok je poen manje ubacio Džordan Klarkson (8/12 iz igre), 17 je imao Sekston, 15 Horton Taker, a po 14 postigli su Konli i Bizli.

Najefikasniji igrač Lejkersa je bio Entoni Dejvis sa 29 poena (11/18 iz igre) uz 4 skoka i 2 asistencije, a 22 je upisao Rasel Vestbruk koji je imao 5 asistencija i 3 skoka, a Kendrik Nan je postigao 18.

Indijana Pejsersi su još jednom pokazali zbog čega su jedna od najsimpatičnijih ekipa u ligi i rezultatom 129:122 pobedili su Nju Orleans Pelikanse u svojoj hali u Indijanapolisu.

Utakmica će ostati upamćena po ludoj trećoj četvrtini čiji je rezultat glasio 42:36! Primera radi, u Evropi je ovakav rezultat sasvim normalan da se vidi na poluvremenu, a ove dve ekipe oduševile su sve za samo 12 minuta košarke.

Neće samo rezultat biti taj po kome će se ovo pamtiti, pogotovo kada se priča o Majlsu Tarneru. Centar Pejsersa je na ovoj utakmici zabeležio i jedan jubilej i stigao do 1000. rampe u karijeri!

Susret je okončao sa 37 poena i 12 skokova, 3 blokade i 1 ukradenom loptom dok su ga ispratili Hild i Haliburton sa po 20 poena, s tim što je Tajris imao i 4 skoka, 2 ukradene lopte i 13 asistencija.

Pelikanse je predvodio Brendon Ingram sa 29 poena i 6 skokova, Zajon Vilijamson je postigao 26 uz po 7 skokova i asistencija, 16 je upisao Herb Džons, 14 Valančijunas, a po 11 su zabeležili Marfi i Grejem.

Njujrok Niksi su do pete pobede u sezoni došli u Mineapolisu nad Timbervulvsima rezultatom 120:107, a gosti su igrali bez Rudija Gobera koji po treći put boluje od koronavirusa.

Džulijus Rendl je predvodio Njujorčane sa 31 poenom i 8 skokova, Džejlen Branson je postigao 23, uhvatio 5 skokova i podelio 8 asistencija, mladi Ar Džej Beret imao je 22 uz po 5 skokova i asistencija, a 15 poena je bio učinak Obedaje Topina.

Što se tiče Minesote, 25 poena, 13 skokova i 7 asistencija je imao Karl Entoni Tauns, 16 poena uz 9 skokova je bio učinak Entonija Edvardsa, Dianđelo Rasel je postigao 14 i podelio 8 asistencija, a 11 poena je imao Naz Rid.

U prvoj utakmici ove NBA večeri nije viđeno previše iznenađenja.

Od dva loša u Šarlotu bolji je bio Vašington. Vizardsi su savladali Hornetse rezultatom 108:100 (26:18, 20:30, 30:24, 32:28) i stigli do druge pobede u poslednja četiri meča, dok je franšiza u vlasništvu Majkla Džordana vezala peti poraz.

Nimalo atraktivna utakmica u Spektrum Centru završena je sa ukupno deset trojki – po pet na obe strane. Jedini igrač u oba sastava sa više od jednog dalekometnog hica je Pi Džej Vašington koji je u svojih 25 poena imao dve trojke iz šest pokušaja.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Kajl Kuzma sa 20 poena i šest skokova. Deni Avdija proveo je na parketu nešto više od 18 minuta i imao tek tri poena, uz isto toliko skokova i asistencija. Kristaps Porzingis imao je 19 poena, osam uhvaćenih i pet podeljenih lopti. Kod Šarlota Keli Ubre dopisao je 20, a Teri Rozir poen manje.

Osveta Vučevića i Lavina – epski povratak Klipersa (VIDEO)