Освета Вучевића и Лавина – епски повратак Клиперса (ВИДЕО)

Чикаго је на свом терену савладао Торонто са 111:97, и прекинуо лош моменат Булса од два везана пораза.

Торонто Репторси су дан раније победили Чикаго Булсе у Канади резултатом 113:104, па је у „граду ветрова“ уследила освета.

Након два узастопна пораза су Булси успели да тријумфују, а за то им је била потребна одлична партија Зека Левина и Николе Вучевића.

Левин је блистао са 30 постигнутих поена, а испратио га је Никола Вучевић са 15 уз 13 скокова и 4 асистенције. Двоцифрени су били још Досунму и Џонс са по 12 поена, док су по 10 имали Вилијамс и Драгић.

У редовима Торонта, 27 поена је имао Фред Ванвлит, 19 Гери Трент, 13 Оу Џи Ануноби, а 10 поена је био учинак Прешеса Ачуве.

Због проблема са повредом није било најбољег играча Торонта Паскала Сијакама.

Бостон је на гостовању савладао Мемфис са 109:106, а најзаслужнији за победу био је Џејсон Тејтум са 39 поена.

Џејлен Браун је уписао 21 поен, док је Маркус Смарт имао 15 поена у 12 асистенција и 7 скокова, Ал Хорфорд такође 15 уз 6 скокова и више нико у скраћеној ротацији тима из Масачусетса није био двоцифрен.

Што се Мемфис Гризлиса тиче, Џа Морент је меч завршио са 30 поена, 9 скокова и 8 асистенција, Дезмонд Бејн га је испратио са 19 поена, 13 је имао Брукс, 12 Кончар и 10 Кларк.

Селтикси после трећег везаног тријумфа имају скор 7/3, док је Мемфис након 11 мечева доживео четири пораза.

Лос Анђелес Клиперси су се после нестварног преокрета радовали тријумфом над Кливленд Кавалирсима резултатом 119:117 у последњем мечу НБА маратона.

На два и по минута пре краја сусрета је Кливленд имао велику предност од 8 поена и чинило се да ће славити у „Крипто Арени“, али су страшан одговор Клиперси спремили у овом финишу.

Пол Џорџ је још једном блистао са 26 поена, док је Ивица Зубац за 33 минута имао 10 поена и девет скокова. Код гостију 30 поена Донована Мичела, Еван Мобли је имао 26, а Даријус Гарланд 19 поена уз 12 асистенција. Џерет Ален је на 10 поена дописао чак 20 скокова!

Konte: Razočaran sam