Лејкерси опет на коленима – „брутални“ Тарнер херој Индијане (ВИДЕО)

Јута је била убедљива против Лос Анђелес лејкерса са 139:116, Њујрок је био бољи од Минесоте са 120:107, а Индијана од Њу Орлеанса са 129:122.

„Ел Еј“ Лејкерси су поново разочарали навијаче, уписали су осми пораз у сезони и четврти на гостовању (0-4 ван своје дворане) овога пута у Солт Лејк Ситију.

Јута је можда и најпријатније изненађење ове сезоне у НБА лиги, а сада су Лејкерсима убацили скоро 140 поена и остварили 9. тријумф уз 3 пораза.

Лејкерси су овај меч играти без Леброна Џејмса који је због блаже повреде стопала одлучио да одмори

Лаури Марканен предводио је Џезере са 23 поена (10/15 из игре), док је поен мање убацио Џордан Кларксон (8/12 из игре), 17 је имао Секстон, 15 Хортон Такер, а по 14 постигли су Конли и Бизли.

Најефикаснији играч Лејкерса је био Ентони Дејвис са 29 поена (11/18 из игре) уз 4 скока и 2 асистенције, а 22 је уписао Расел Вестбрук који је имао 5 асистенција и 3 скока, а Кендрик Нан је постигао 18.

Индијана Пејсерси су још једном показали због чега су једна од најсимпатичнијих екипа у лиги и резултатом 129:122 победили су Њу Орлеанс Пеликансе у својој хали у Индијанаполису.

Утакмица ће остати упамћена по лудој трећој четвртини чији је резултат гласио 42:36! Примера ради, у Европи је овакав резултат сасвим нормалан да се види на полувремену, а ове две екипе одушевиле су све за само 12 минута кошарке.

Неће само резултат бити тај по коме ће се ово памтити, поготово када се прича о Мајлсу Тарнеру. Центар Пејсерса је на овој утакмици забележио и један јубилеј и стигао до 1000. рампе у каријери!

Сусрет је окончао са 37 поена и 12 скокова, 3 блокаде и 1 украденом лоптом док су га испратили Хилд и Халибуртон са по 20 поена, с тим што је Тајрис имао и 4 скока, 2 украдене лопте и 13 асистенција.

Пеликансе је предводио Брендон Инграм са 29 поена и 6 скокова, Зајон Вилијамсон је постигао 26 уз по 7 скокова и асистенција, 16 је уписао Херб Џонс, 14 Валанчијунас, а по 11 су забележили Марфи и Грејем.

Њујрок Никси су до пете победе у сезони дошли у Минеаполису над Тимбервулвсима резултатом 120:107, а гости су играли без Рудија Гобера који по трећи пут болује од коронавируса.

Џулијус Рендл је предводио Њујорчане са 31 поеном и 8 скокова, Џејлен Брансон је постигао 23, ухватио 5 скокова и поделио 8 асистенција, млади Ар Џеј Берет имао је 22 уз по 5 скокова и асистенција, а 15 поена је био учинак Обедаје Топина.

Што се тиче Минесоте, 25 поена, 13 скокова и 7 асистенција је имао Карл Ентони Таунс, 16 поена уз 9 скокова је био учинак Ентонија Едвардса, Дианђело Расел је постигао 14 и поделио 8 асистенција, а 11 поена је имао Наз Рид.

У првој утакмици ове НБА вечери није виђено превише изненађења.

Од два лоша у Шарлоту бољи је био Вашингтон. Визардси су савладали Хорнетсе резултатом 108:100 (26:18, 20:30, 30:24, 32:28) и стигли до друге победе у последња четири меча, док је франшиза у власништву Мајкла Џордана везала пети пораз.

Нимало атрактивна утакмица у Спектрум Центру завршена је са укупно десет тројки – по пет на обе стране. Једини играч у оба састава са више од једног далекометног хица је Пи Џеј Вашингтон који је у својих 25 поена имао две тројке из шест покушаја.

Најефикаснији у победничким редовима био је Кајл Кузма са 20 поена и шест скокова. Дени Авдија провео је на паркету нешто више од 18 минута и имао тек три поена, уз исто толико скокова и асистенција. Кристапс Порзингис имао је 19 поена, осам ухваћених и пет подељених лопти. Код Шарлота Кели Убре дописао је 20, а Тери Розир поен мање.

Osveta Vučevića i Lavina – epski povratak Klipersa (VIDEO)