Lejkersi ispustili 26 razlike, Pokuševski neprimetan

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski nije se upisao u listu strelaca u pobedi Oklahome nad LA Lejkersima od 123:115.

Tim iz Kalifornije imao je prednost od 26 poena u prvom poluvremenu, ali je Oklahoma uspela da preokrene i upiše pobedu.

Ekipa Frenka Vogela fanstastično je počela meč, prvu četvrtinu završila sa 41:19, a tokom druge četvrtine imala prednost od čak 26 poena.

Ipak, kako je vreme prolazilo, mlada krv Oklahome trčala je i pogađala više od starijih protivnika iz Kalifornije.

Sjajni Gildžes-Aleksander trojkama je topio prednost protivnika, da bi uz malo sreće, u poslednjoj sekundi treće četvrtine, pogodio trojku od tablu za prvo vođstvo svoje ekipe na meču.

Dosta konfuzno igralo se u samoj završnnici, pošto su Lejkersi tri puta imali šut za potencijalno izjednačenje i produžetak, ali su sva tri puta promašili ceo koš. Sa druge strane Oklahoma je tri puta izgubila loptu i dozvolila Lejkersima šansu za dodatnih pet minuta.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su pomenuti Aleksander sa 27, Bejzli sa 20, Gidij sa 18 i Dort sa 17 poena.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski proveo je na parketu sedam minuta u dresu Oklahome, ali nije uspeo da se upiše u nijednu statističku kolonu.

U redovima Lejkersa istakli su se Dejvis sa 30 poena, Vestbruk sa 20 poena, 14 skokova, 13 asistencija i 10 izgubljenih lopti, kao i Bredli sa 13 poena.

Oklahoma dolazi do svoje prve pobede u pet odigranih mečeva, dok su Lejkersi na odnosu od dve pobede i tri poraza.