Лејкерси испустили 26 разлике, Покушевски неприметан

Српски кошаркаш Алексеј Покушевски није се уписао у листу стрелаца у победи Оклахоме над ЛА Лејкерсима од 123:115.

Тим из Калифорније имао је предност од 26 поена у првом полувремену, али је Оклахома успела да преокрене и упише победу.

Екипа Френка Вогела фанстастично је почела меч, прву четвртину завршила са 41:19, а током друге четвртине имала предност од чак 26 поена.

Ипак, како је време пролазило, млада крв Оклахоме трчала је и погађала више од старијих противника из Калифорније.

Сјајни Гилџес-Александер тројкама је топио предност противника, да би уз мало среће, у последњој секунди треће четвртине, погодио тројку од таблу за прво вођство своје екипе на мечу.

Доста конфузно играло се у самој завршнници, пошто су Лејкерси три пута имали шут за потенцијално изједначење и продужетак, али су сва три пута промашили цео кош. Са друге стране Оклахома је три пута изгубила лопту и дозволила Лејкерсима шансу за додатних пет минута.

Најефикаснији у победничком тиму били су поменути Александер са 27, Бејзли са 20, Гидиј са 18 и Дорт са 17 поена.

Српски кошаркаш Алексеј Покушевски провео је на паркету седам минута у дресу Оклахоме, али није успео да се упише у ниједну статистичку колону.

У редовима Лејкерса истакли су се Дејвис са 30 поена, Вестбрук са 20 поена, 14 скокова, 13 асистенција и 10 изгубљених лопти, као и Бредли са 13 поена.

Оклахома долази до своје прве победе у пет одиграних мечева, док су Лејкерси на односу од две победе и три пораза.