Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

LE: Legija iznad Lestera, Spartak savladao Napoli

Fudbaleri Legije savladali su u Varšavi Lester siti rezultatom 1:0, u drugom kolu grupe C Lige Evrope.

Jedini pogodak postigao je Emreli u 31. minutu i tako svoju ekipu ponovo lansirao na vrh tabele sa šest bodova.

U okviru iste grupe, Napoli i moskovski Spartak priredili su sjajnu utakmicu, a pobedu su odneli gosti, 3:2.

Nije tako delovalo na startu, pošto je Elmas već u prvom minutu doneo prednost Napolitancima.

Ipak, u drugom poluvremenu, Spartak je preko Promesa, Ignjatova, pa ponovo Promesa sve preokrenuo.

Viktor Osimen je smanjio rezultat u nadoknadi, ali vremena više nije bilo.

Fudbaleri Sosijedada remizirali su sa Monakom u San Sebastijanu rezultatom 1:1.

Disasi je doneo vođstvo francuskom timu, da bi konačan rezultat postavio Merino.

PSV je u okviru iste grupe opravdao ulogu favorita i lako savladao Šturm rezultatom 4:1.

U ostalim mečevima Olimpijakos je slavio u regionalnom derbiju protiv Fenerbahčea sa ubedljivih 3:0, uz dva kola Masurasa i jednu asistenciju istog igrača.

Minimalac je otvario Ajntraht na gostovanju kod Antverpena, a strelac jedinog gola bio je Pasijensa u nadoknadi vremena.

Takođe, Lion je lako savladao Brondbi 3:0, uz dva pogotka i asistenciju Ekambija, dok je Sparta u Pragu izašla na kraj sa Rendžersom – 1:0. Pobedonosni gol dao je Hancko u 29. minutu.