ЛЕ: Легија изнад Лестера, Спартак савладао Наполи

Фудбалери Легије савладали су у Варшави Лестер сити резултатом 1:0, у другом колу групе Ц Лиге Европе.

Једини погодак постигао је Емрели у 31. минуту и тако своју екипу поново лансирао на врх табеле са шест бодова.

У оквиру исте групе, Наполи и московски Спартак приредили су сјајну утакмицу, а победу су однели гости, 3:2.

Није тако деловало на старту, пошто је Елмас већ у првом минуту донео предност Наполитанцима.

Ипак, у другом полувремену, Спартак је преко Промеса, Игњатова, па поново Промеса све преокренуо.

Виктор Осимен је смањио резултат у надокнади, али времена више није било.

Фудбалери Сосиједада ремизирали су са Монаком у Сан Себастијану резултатом 1:1.

Дисаси је донео вођство француском тиму, да би коначан резултат поставио Мерино.

ПСВ је у оквиру исте групе оправдао улогу фаворита и лако савладао Штурм резултатом 4:1.

У осталим мечевима Олимпијакос је славио у регионалном дербију против Фенербахчеа са убедљивих 3:0, уз два кола Масураса и једну асистенцију истог играча.

Минималац је отварио Ајнтрахт на гостовању код Антверпена, а стрелац јединог гола био је Пасијенса у надокнади времена.

Такође, Лион је лако савладао Брондби 3:0, уз два поготка и асистенцију Екамбија, док је Спарта у Прагу изашла на крај са Ренџерсом – 1:0. Победоносни гол дао је Ханцко у 29. минуту.