Lajpcig lako do tri boda „bombama“ Soboslaija (VIDEO)

Fudbaleri Lajpciga su zabeležili prvu pobedu u novoj sezoni Bundslige. Oni su kao domaćini u drugom kolu deklasirali ekipu Štutgarta sa 4:0 (1:0).

Bilo je to sjajno veče izabranika trenera Džesija Marša, a posebno se istakao dvostruki strelac, Mađar Dominik Soboslai.

Njegova dva projektila, u 38. minutu sa roglja šesnaesterca i potom iz slobodnog udarca u 52. minutu, bili su posebno atraktivni.

Kod tog slobodnog udarca u 52. minutu, iskosa sa leve strane, uhvatio je na spavanju kompletnu odbranu gostiju, a čini se i golmana Florijana Milera koji je samo pogledom ispratio ulazak lopte u njegovu mrežu.

Emil Forsberg je, samo što je krenulo drugo poluvreme, u 46. minutu, posle 15 sekundi od kratanja sa centra, na pas Andrea Silve zatresao mrežu.

Silva se i sam upisao u strelce u 64. minutu iz jedanaesterca.

U narednom kolu, Štutgart 28. avgusta dočekuje Frajburg, dok je Lajpcig dan kasnije gost ekipe Volfsburga.