Лајпциг лако до три бода „бомбама“ Собослаија (ВИДЕО)

Фудбалери Лајпцига су забележили прву победу у новој сезони Бундслиге. Они су као домаћини у другом колу декласирали екипу Штутгарта са 4:0 (1:0).

Било је то сјајно вече изабраника тренера Џесија Марша, а посебно се истакао двоструки стрелац, Мађар Доминик Собослаи.

Његова два пројектила, у 38. минуту са рогља шеснаестерца и потом из слободног ударца у 52. минуту, били су посебно атрактивни.

Код тог слободног ударца у 52. минуту, искоса са леве стране, ухватио је на спавању комплетну одбрану гостију, а чини се и голмана Флоријана Милера који је само погледом испратио улазак лопте у његову мрежу.

Емил Форсберг је, само што је кренуло друго полувреме, у 46. минуту, после 15 секунди од кратања са центра, на пас Андреа Силве затресао мрежу.

Силва се и сам уписао у стрелце у 64. минуту из једанаестерца.

У наредном колу, Штутгарт 28. августа дочекује Фрајбург, док је Лајпциг дан касније гост екипе Волфсбурга.