Кошарка Нови Сад

Кошаркашице Војводине убедљиве против Спартака

Војводина 021 уписала је нови тријумф у домаћем првенству, овај пут су савладане кошаркашице Спартака резултатом 98:66.

У првој четвртини меч је био у егалу, али су већ у другој деоници успели да сломе отпор гостију и постигну 34 поена. На одмор се отишло при резултату 54:34 за Новосађанке.

У наставку је Војводина још чвршће заиграла и у трећој четвртини су дозволили свега 6 поена екипи Спартака. Четврта деоница је једина која је припала гостујућим кошаркашицама на овом сусрету, али то није бацило сенку на велику победу Воше.

Најефикаснија у редовима домаћих била је Американка МекНил са 27 убачених кошева, док су двоцифрене такође биле Радуловић, Томпсон и Селаковић.

У екипи Спартака којој је ово 5. пораз за редом, најистакнутија била је Роган Шанае са 21 убаченим кошем.

У наредном колу Спартак дочекује екипу Дуге, док је пред Војводином градски дерби са Новосадском ЖКА.