Почетна > Нови Сад

Кошарка Нови Сад

Дабл-дабл Беслаћа за Вошино славље на Дорћолу

Кошаркаши Војводине уписали су 9. победу у домаћем првенству, пошто су савладали екипу Динамика резултатом 82:70.

Победа Новосађана на Дорћолу је итекако значајна узимајући у обзир да је екипа Динамика пред овај дуел била првопласирана екипа у Адмиралбет Кошаркашкој лиги Србије.

Нешто спорије је екипа Исаков-Ковачевића ушла у овај меч и постигли су свега 15 поена у првој деоници на противничких 17. Ипак, уследила сјајна четвртина за Вошу, можда и најбоља у овој сезони и на полувреме су отишли са +17, након што су другу четвртину добили резултатом 40:21.

У другом полувремену Војводина је постигла свега 27 поена, међутим сјајном одбраном Новосађани нису допустили домаћину да се врати у овај сусрет.

Најефикаснији у редовима гостију били су Душан Беслаћ са дабл-дабл учинком, 16 поена и 11 скокова, пратио га је Љубичић са 13 поена и 9 асистенција.

Најефикаснији у редовима Динамика био је Никола Костић са 20 поена, један мање је додао Илија Милијашевић, док је Михаило Бошковић меч завршио са 12 поена.

Војводина је сада на скору 9-3 и заузима четврту позицију на табели КЛС-а, док је екипа Динамика уписала свој други пораз и сада се налазе на другој позицији иза КК Златибора.

Војводина у свом следећем мечу 17.12.2022 дочекује екипу Дунава на Спенсу.

Obradović: Motivacija je ABA liga