Košarkašice se mučile pa brojale do sto u pobedi nad Bugarskom

Reprezentativke Srbije u košarci ubedljivo su savladale ekipu Bugarske sa 102:76 i tako kvalifikacije završile sa maksimalnim učinkom od četiri pobede.

U prvom poluvremenu Srbiju nije služio šut ni iz igre ni sa linije penala, dok je domaćin dobro pogađao kako za dva tako i za tri poena. Bugarke su igrale agresivno u odbrani i pravile dosta prekršaja koje košarkašice Srbije nisu uspevale da kazne.

Najrizičnija je bila druga četvrtina, u kojoj su izabranice Marine Maljković promašile devet od 17 slobodnih bacanja.

Poluvreme je donelo promenu stanja na parketu.

Predvođene dobrom igrom Tine Krajišnik i Ivon Anderson, reprezentativke Srbije došle su do prve dvocifrene prednosti. U poslednjoj četvrtini probudile su se i ostale košarkašice. Bugarska je limitirana na svega 13 poena, dok su Srpkinje postigle 28 i stigle do sto poena.

Ivon Anderson ubacila je 29 poena uz 10 asistencija, Tina Krajišnik je postigla 23, a Aleksandra Crvendakić 18 poena.

U selekciji Bugarske Hristova je postigla 20 poena, Ivanova je dodala 14, a Dimitrova 10 poena.