Кошаркашице се мучиле па бројале до сто у победи над Бугарском

Репрезентативке Србије у кошарци убедљиво су савладале екипу Бугарске са 102:76 и тако квалификације завршиле са максималним учинком од четири победе.

У првом полувремену Србију није служио шут ни из игре ни са линије пенала, док је домаћин добро погађао како за два тако и за три поена. Бугарке су играле агресивно у одбрани и правиле доста прекршаја које кошаркашице Србије нису успевале да казне.

Најризичнија је била друга четвртина, у којој су изабранице Марине Маљковић промашиле девет од 17 слободних бацања.

Полувреме је донело промену стања на паркету.

Предвођене добром игром Тине Крајишник и Ивон Андерсон, репрезентативке Србије дошле су до прве двоцифрене предности. У последњој четвртини пробудиле су се и остале кошаркашице. Бугарска је лимитирана на свега 13 поена, док су Српкиње постигле 28 и стигле до сто поена.

Ивон Андерсон убацила је 29 поена уз 10 асистенција, Тина Крајишник је постигла 23, а Александра Црвендакић 18 поена.

У селекцији Бугарске Христова је постигла 20 поена, Иванова је додала 14, а Димитрова 10 поена.