Početna > Sport > Košarka
Košarka

Košarkaši Vojvodine pobedom na Spensu overili plasman u ABA 2 ligu

Pred više od 2000 gledalaca na Spensu, košarkaši Vojvodine su uspeli da ponovo da pobede ekipu Bosne iz Sarajeva i tako se plasiraju u ABA 2 ligu.

Vojvodina je već od starta pokazala da se gosti neće lepo provesti. Autoritativnim početkom na oba kraja parketa, domaći sastav brzo je stekao dvocifrenu prednost, a nakon deset minuta igre vodio je 26:16.

Nastavili su Novosađani sa boljom igrom i u drugoj deonici. Prednost je konstantno rasla, do najvćeih 22 poena prednosti. U završnici prvog poluvremena Bosna je povezala par dobrih poteza, te je smanjila na 46:29.

Ništa se nije promenilo ni u nastavku susreta. Za sve na terenu pitala se domaća ekipa. Košarkaši Vojvodine bez problema su održavali vođstvo, te su nakon treće deonice imali 24 poena prednosti.

U poslednjih deset minuta, nije bilo veće neizvesnosti jer je pitanje pobednika bilo rešeno. Gosti su iskoristili opuštenost Novosađana te su u završnici utakmice uspeli da ublaže poraz.

Novosađane su do trijumfa vodio Tomislav Ivošev i Vasilije Vučetić sa po 13 poena, dok je kod Sarajlija Luka Jovanović bio najefikasniji sa 21 poena.

Ivanović: Za nas je ovo najopasnija i najteža utakmica