Кошаркаши Војводине победом на Спенсу оверили пласман у АБА 2 лигу

Пред више од 2000 гледалаца на Спенсу, кошаркаши Војводине су успели да поново да победе екипу Босне из Сарајева и тако се пласирају у АБА 2 лигу.

Војводина је већ од старта показала да се гости неће лепо провести. Ауторитативним почетком на оба краја паркета, домаћи састав брзо је стекао двоцифрену предност, а након десет минута игре водио је 26:16.

Наставили су Новосађани са бољом игром и у другој деоници. Предност је константно расла, до највћеих 22 поена предности. У завршници првог полувремена Босна је повезала пар добрих потеза, те је смањила на 46:29.

Ништа се није променило ни у наставку сусрета. За све на терену питала се домаћа екипа. Кошаркаши Војводине без проблема су одржавали вођство, те су након треће деонице имали 24 поена предности.

У последњих десет минута, није било веће неизвесности јер је питање победника било решено. Гости су искористили опуштеност Новосађана те су у завршници утакмице успели да ублаже пораз.

Новосађане су до тријумфа водио Томислав Ивошев и Василије Вучетић са по 13 поена, док је код Сарајлија Лука Јовановић био најефикаснији са 21 поена.

Ivanović: Za nas je ovo najopasnija i najteža utakmica