Nova knjiga Borisa Đurovića „Priča o hrabrom vitezu“ govori o ratu i posledicama koje on ima za vojnike i članove njihovih porodica.
To je topla, ljudska priča o porodici nakon rata koji je trajao u njihovim životima godinama nakon potpisivanja mirovnog sporazuma. Priča o hrabrom vitezu ima koncizan i pojednostavljen pristup objašnjavanju osnovnih principa funkcionisanja posttraumatskog stresnog poremećaja i pruža smernice kako da pristupe i pomognu ljudima sa proživljenim iskustvom rata da nastave sa svojim životima.
Namenjena je svim uzrastima, jer je tema koju obrađuje univerzalna i pogađa sve starosne grupe. Nije obavezna lektira samo za ljude koji su imali direktna ili indirektna iskustva sa ratnim razaranjima. „Priča o hrabrom vitezu“ takođe može pomoći ljudima da shvate ono što sami nisu doživeli.
„Pošto se obraćamo širokoj publici, odlučili smo da govorimo jednostavno i bez upotrebe tehničkih izraza gde god je to moguće. Na pristupačan, ilustrativan i ćudljiv način, knjiga upoznaje čitaoce svih uzrasta sa složenim fenomenom posttraumatskog stresnog poremećaja, posebno se fokusirajući na decu kao najzahtevniju publiku knjige“, ističe autor.
Boris Đurović je završio osnovne studije psihologije na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu. Doktorirao je 2016. godine na Departmanu za psihologiju Univerziteta u Beogradu sa temom „Emocionalna reaktivnost i osnovna struktura ličnosti“. Završio je i specijalističku obuku za poligrafista na Policijsko-kriminalističkoj akademiji u Beogradu.
Tokom devet godina rada u MUP-u Republike Srbije, izvršio je preko 1.500 poligrafskih ispitivanja različitih krivičnih dela od sitnih krađa do najtežih ubistava. Autor je brojnih naučnih radova na temu otkrivanja laži i obmane. Od 2006. godine vodi edukativni program „Psihologija laganja“, a do sada je uspešno održao veliki broj radionica širom Evrope za nekoliko hiljada učesnika.
Svečana akademija Fakulteta tehničkih nauka u SNP-u sa početkom u 18 časova
Preuzmite android aplikaciju.