Ostali sportovi

Kecmanović izbacio Banjisa za drugo kolo Vimbldona

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u 2. kolo Vimbldona pobedom nad Argentincem Fakundom Banjisom na startu turnira.

On je u meču koji je trajao više od dva sata i 43 minuta slavio u četiri seta – 3:1 (6:4, 3:6, 6:3, 7:6).

Protivnik u sledećoj rundi biće mu bolji iz duela Milman (Australija) – Bautista-Agut (Španija).

Argentinac i Srbin su dobro servirali na startu, ali je jedan brejk, i to Kecmanovića, bio dovoljan da napravi prevagu.

Slično je bilo u drugom, s tim da je tada levoruki Banjis prvi oduzeo servis rivalu i potom rutinski odservirao za izjednačenje.

Kecmanović je sjajno odreagovao, te je treći set otvorio brejkom i ekspresnim vođstvo od 3:0.

Po ranije viđenom scenariju, to mu je bilo dovoljno da kasnijim sigurnim servisima privede set kraju i ponovo povede.

U četvrtom smo videli veliku neizvesnost i do 9. gema niko nije napravio razliku, a onda je Kecmanović napravio brejk i servirao za pobedu.

Ipak, to je učinio dosta loše, Argentinac je ugrabio priliku i uzvratio brejkom, a vrlo brzo potom smo stigli i do taj-brejka.

Prvi poen je dobio Banjis, a narednih šest srpski teniser i tih pet vezanih meč-lopti nije mogao da propusti, te se plasirao u drugo kolo Vimbldona.