Кецмановић избацио Бањиса за друго коло Вимблдона

Српски тенисер Миомир Кецмановић пласирао се у 2. коло Вимблдона победом над Аргентинцем Факундом Бањисом на старту турнира.

Он је у мечу који је трајао више од два сата и 43 минута славио у четири сета – 3:1 (6:4, 3:6, 6:3, 7:6).

Противник у следећој рунди биће му бољи из дуела Милман (Аустралија) – Баутиста-Агут (Шпанија).

Аргентинац и Србин су добро сервирали на старту, али је један брејк, и то Кецмановића, био довољан да направи превагу.

Слично је било у другом, с тим да је тада леворуки Бањис први одузео сервис ривалу и потом рутински одсервирао за изједначење.

Кецмановић је сјајно одреаговао, те је трећи сет отворио брејком и експресним вођство од 3:0.

По раније виђеном сценарију, то му је било довољно да каснијим сигурним сервисима приведе сет крају и поново поведе.

У четвртом смо видели велику неизвесност и до 9. гема нико није направио разлику, а онда је Кецмановић направио брејк и сервирао за победу.

Ипак, то је учинио доста лоше, Аргентинац је уграбио прилику и узвратио брејком, а врло брзо потом смо стигли и до тај-брејка.

Први поен је добио Бањис, а наредних шест српски тенисер и тих пет везаних меч-лопти није могао да пропусти, те се пласирао у друго коло Вимблдона.