Kataijeve majstorije srušile Partizan i donele Zvezdi „duplu krunu“ (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u finalu Kupa Srbije ekipu Partizana sa 2:1 i tako osvojili „duplu krunu“ i ove sezone.

Dva gola za crveno-bele postigao je Aleksandar Katai, dok je jedini strelac za Partizan bio Slobodan Urošević.

Nakon što je osvojila domaće prvenstvo, pobedom nad ekipom Voždovca u poslednjem kolu, crveno-beli su u finalu Kupa Srbije nadigrali Partizan sa 2:1.

Junak pobede tima koji sa klupe predvodi Dejan Stanković, bio je Aleksandar Katai, koji je postigao dva veoma efektna gola.

Obe ekipe su veoma oprezno ušle u meč, što se moglo očekivati za finale.

Partizan je u uvodnih 20 minuta bio nešto konkretniji, te samim tim više puta bio u opasnijim napadima.

Ipak, Zvezda dolazi prva do gola u 26. minutu.

Gajić je progirao Srnića, ovaj dobro odložio loptu za Kataija, koji koristi višak prostora i postiže sjajan pogodak za 1:0.

Deset minuta kasnije, Partizan je imao najbolju šansu u dotadašnjem delu susreta, ali je Miljkovićev šut, uspešno odbranio Borjan.

Do kraja prvog poluvremena, rezultat se nije menjao.

Drugi deo igre doneo je znatno bolji fudbal, a samim tim i više uzbuđenja pred oba gola.

Partizan je u 61. minutu došao do izjednačenja, odličnim golom Uroševića.

Kombinovali su bekovi crno-belih, Lutovac je prebacio loptu na levu stranu, a Urošević veoma oštrim udarcem matirao Borjana.

Zvezda je od tog momenta dodatno pojačala ritam i zaigrala direktnije, što joj se isplatilo.

Ivanić je sjajno progirao Kataija, ovaj izbio pred golmana Stevanovića, zaobišao ga i poslao loptu u mrežu.

Katai je svojim drugim pogotkom postavio konačnih 2:1.