Катаијеве мајсторије срушиле Партизан и донеле Звезди „дуплу круну“ (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде савладали су у финалу Купа Србије екипу Партизана са 2:1 и тако освојили „дуплу круну“ и ове сезоне.

Два гола за црвено-беле постигао је Александар Катаи, док је једини стрелац за Партизан био Слободан Урошевић.

Након што је освојила домаће првенство, победом над екипом Вождовца у последњем колу, црвено-бели су у финалу Купа Србије надиграли Партизан са 2:1.

Јунак победе тима који са клупе предводи Дејан Станковић, био је Александар Катаи, који је постигао два веома ефектна гола.

Обе екипе су веома опрезно ушле у меч, што се могло очекивати за финале.

Партизан је у уводних 20 минута био нешто конкретнији, те самим тим више пута био у опаснијим нападима.

Ипак, Звезда долази прва до гола у 26. минуту.

Гајић је прогирао Срнића, овај добро одложио лопту за Катаија, који користи вишак простора и постиже сјајан погодак за 1:0.

Десет минута касније, Партизан је имао најбољу шансу у дотадашњем делу сусрета, али је Миљковићев шут, успешно одбранио Борјан.

До краја првог полувремена, резултат се није мењао.

Други део игре донео је знатно бољи фудбал, а самим тим и више узбуђења пред оба гола.

Партизан је у 61. минуту дошао до изједначења, одличним голом Урошевића.

Комбиновали су бекови црно-белих, Лутовац је пребацио лопту на леву страну, а Урошевић веома оштрим ударцем матирао Борјана.

Звезда је од тог момента додатно појачала ритам и заиграла директније, што јој се исплатило.

Иванић је сјајно прогирао Катаија, овај избио пред голмана Стевановића, заобишао га и послао лопту у мрежу.

Катаи је својим другим поготком поставио коначних 2:1.