Почетна > Живот и стил
Живот и стил

Како очистити чизме од брушене коже а да их не уништите?

Ако сте поносни власник глежњача или чизама од брушене коже и не желите да их се одрекнете ове зиме, свакако морате знати како да их очистите да их не уништите.
Фото: Pixabay/NickyPe

За разлику од чизама од глатке коже и оних од других материјала, ципеле и чизме од брушене коже, укључујући и популарне угг чизме које се носе зими, веома се тешко чисте. Ако користите погрешну методу, уништићете их за кратко време. Осим тога, мрље на њима врло лако остају и брзо се „изливају“ ако пожурите да их очистите.

Такође, не заборавите да очистите унутрашњост чизама због непријатних мириса.

Како очистити брушене кожне чизме?

Сувом и меком четком уклоните све трагове прљавштине, прашине, сасушеног блата итд. са површине чизме. Радите од врха до дна да бисте пратили правац материјала. Ово је најбоље урадити изван или изнад канте за смеће како не би умрљали остатак куће.

Чист сунђер или меку крпу намочите у хладну воду и добро оциједите. Затим обришите чизме, само пазите да углачану кожу не навлажите превише и оштетите је.

Затим нанесите малу количину средства за чишћење на брушену кожу на сунђеру, нежно трљајте нежним покретима. Увек пратите упутства на производима за чишћење и немојте их наносити директно на ципеле.

Када завршите са овим делом, добро исперите сунђер у чистој, топлој води, добро га осушите и обришите чизме да бисте уклонили вишак средства за чишћење.

На крају, користите чисту крпу од микровлакана да покупите вишак влаге која је можда остала на површини чизама.

Оставите их на ваздуху најмање 24 сата да се добро осуше пре него што их поново носите.

Никада не остављајте ципеле или чизме од брушене коже на директној сунчевој светлости или било ком другом извору топлоте, јер то може оштетити материјал.

Како се ослободити непријатних мириса у чизмама од брушене коже?

Најједноставнији начин да се решите непријатних мириса је да у ципелу сипате пола чаше соде бикарбоне и оставите преко ноћи. Ујутру само отресите вишак соде. Наиме, сода бикарбона има висок Ph и природни је освеживач и чистач ваздуха.

Da li san zasita utiče na lepotu? Istraživanje došlo do zanimljivih podataka

Преузмите андроид апликацију.