Junajtedu samo bod, nova pobeda Totenhema uz povratak Kejna

Sautempton i Mančester junajted odigrali su 1:1 (1:0), u meču drugog kola engleske Premijer lige.

Srpski fudbaler i nekadašnji reprezentativac Srbije Nemanja Matić igrao je do 86. minuta, kada ga je zamenio Džesi Lingard.

Prvu šansu na utakmici u sedmom minutu imao je Viktor Lindelef.

Glavom je gađao sa penala, ali preko gola.

Nije bilo uzbuđenja sve do 30. minuta, kada je Sautempton došao do prednosti.

Posle nekoliko dobrih dodavanja, Če Adams gađao je sa ivice kaznenog, lopta je na putu do gola pogodila Freda, a defanzivnom vezisti Junajteda pripisan je autogol.

Nemanja Matić imao je dobru priliku u 45. minutu, kada je gađao glavom, ali mu je udarac odbranio golman domaćih.

Izjednačenje je doneo Mejson Grinvud u 55. minutu, na asistenciju Pogbe, koji je postao prvi igrač u istoriji Premijer lige sa pet asistencija u prva dva kola.

David De Hea spasao je Junajted u 74. minutu, kada je 1 na 1 sa njim izašao Armstrong, gađao u donji desni ugao, ali je Španac to sjajno odbranio. Kasnije je „skinuo“ i dobar slobodnjak Vord Prausa.

Totenhem je nastavio sa dobrim partijama i kao gost je pobedio Vulverhempton 1:0 (1:0).

Jedini gol na meču postigao je Dele Ali u 9. minutu iz penala, koji je napravio Žose Sa.

Vulverhempton je imao više šansi uz veći posed lopte, objektivno je bio bolji rival, ali nisu uspeli da postignu gol pa su tako svi bodovi otišli na stranu londonske keipe.