Јунајтеду само бод, нова победа Тотенхема уз повратак Кејна

Саутемптон и Манчестер јунајтед одиграли су 1:1 (1:0), у мечу другог кола енглеске Премијер лиге.

Српски фудбалер и некадашњи репрезентативац Србије Немања Матић играо је до 86. минута, када га је заменио Џеси Лингард.

Прву шансу на утакмици у седмом минуту имао је Виктор Линделеф.

Главом је гађао са пенала, али преко гола.

Није било узбуђења све до 30. минута, када је Саутемптон дошао до предности.

После неколико добрих додавања, Че Адамс гађао је са ивице казненог, лопта је на путу до гола погодила Фреда, а дефанзивном везисти Јунајтеда приписан је аутогол.

Немања Матић имао је добру прилику у 45. минуту, када је гађао главом, али му је ударац одбранио голман домаћих.

Изједначење је донео Мејсон Гринвуд у 55. минуту, на асистенцију Погбе, који је постао први играч у историји Премијер лиге са пет асистенција у прва два кола.

Давид Де Хеа спасао је Јунајтед у 74. минуту, када је 1 на 1 са њим изашао Армстронг, гађао у доњи десни угао, али је Шпанац то сјајно одбранио. Касније је „скинуо“ и добар слободњак Ворд Прауса.

Тотенхем је наставио са добрим партијама и као гост је победио Вулверхемптон 1:0 (1:0).

Једини гол на мечу постигао је Деле Али у 9. минуту из пенала, који је направио Жосе Са.

Вулверхемптон је имао више шанси уз већи посед лопте, објективно је био бољи ривал, али нису успели да постигну гол па су тако сви бодови отишли на страну лондонске кеипе.