Јокићев нови празнични трипл-дабл: Нагетси се осамили на врху

Центар Денвер нагетса Никола Јокић дошао је до десетог трипл-дабла у сезони, уписавши 28 поена, 15 скокова и 10 асистенција у тријумфу над Кливленд кавалирсима 121:108.

Никола Јокић је нарочито расположен да игра приликом празника. Уписао је трипл-дабл за Божић по грегоријанском календару против Финикс санса, затим пред Нову Годину у дуелу са Мајамијем и за Бадњи дан, односно за Божић по јулијанском календару, који славимо сви ми његови сународници.

Нагетси настављају са феноменалним тимским партијама против јаких екипа Истока и Запада. У периоду између два Божића остварили су шест победа и два пораза, савладавши Финикс сансе, Бостон селтиксе, Лос Анђелес клиперсе, Сакраменто кингсе, Мајами хит и Кливленд кавалирсе.

Победа над Кавсима се осетила после треће деонице. Првих 24 минута у „Бол“ арени до полувемена били су равноправни, чак су гости имали и кратке моменте вођства. Предност на полувремену 62:58, Нагетси надограђују одличном трећом четвртином коју завршавају добијају са осам поена. Разлика је стабилно одржавана у последњој четвртини и уписана је нова победа.

Што се тиче листе стрелаца, равномерно је подељена, може се рећи да је свако узео свој део божићне чеснице. Као и у мечи са Клиперсима, Денвер је показао одличну тимску игру и ефикасност. Јокић се највише истакао трипл-даблом, али је још шест играча завршило меч двоцифреним поентерским учинком: Мари 18, Портер 16 (8 скокова), Колдвел-Поп 14, Браун и Хајланд по 13, Гордон 12 (10 скокова).

Тимски проценти Денвера на мечу су били импозантни – 56% за два и 48% за три.

Код Кавалирса се највише истакао Карис Леверт са 22 поена, Даријус Гарланс је уписао 21 поен и осам асистенција. Није играо прва звезда тима Донован Мичел, који је недавно постигао 71 поен.

Денверов следећи изазов су Лос Анђелес лејкерси. Екипа Мајка Мелоуна дели прво место Запада са Мемфис гризлисима са 25-13, док је Кливленд са истим бројем победа, а једним поразом више четврти на Истоку.