Кошарка Нови Сад

Војводина против Вршца доживела други пораз заредом

Кошаркаши  Војводине поражени су у 16. колу Адмиралбет Кошаркашке лиге Србије од екипе Вршца, у Новом Саду резултатом 75:91.

Ово је други пораз заредом за Новосађане пошто су у прошлом колу поражени, такође у хали Спенс, од екипе Младости из Земуна.

Војводина већ дужи период кубури са повредама неколицине играча, међу којима је и најбољи играч Војводине Душан Беслаћ.

Лоше су изабраници Исаков-Ковачевића отворили овај меч, пре свега дефанзивно и у првој деоници су примили 31 поен. Војводина се тргла у другој ћетвртини коју су добили резултатом 27:20 и на полувреме отишли са минусом од 4 поена.

Ипак трећа четвртина је била уједно најгора и одлучујућа за Новосађане. Постигли су свега 12 поена, наспрам 21 поена екипе Вршца и дозволили гостима да лагано уђу у завршницу утакмице и упишу своју девету победу у КЛС-у ове сезоне.

Најефикаснији код домаћина били су Марко Љубичић и Никола Гаћеша са по 14 поена, док је госте предводио Жига Јурчек са 20 поена.

Ово је пети пораз Војводине у овој сезони и тренутно се налазе на 3. позицији са омером 11-5.

Srbija poražena od Švedske u prvoj primpremnoj utakmici za Svetsko rukometno prvenstvo