Početna > Novi Sad

Košarka Novi Sad

Vojvodina protiv Vršca doživela drugi poraz zaredom

Košarkaši  Vojvodine poraženi su u 16. kolu Admiralbet Košarkaške lige Srbije od ekipe Vršca, u Novom Sadu rezultatom 75:91.

Ovo je drugi poraz zaredom za Novosađane pošto su u prošlom kolu poraženi, takođe u hali Spens, od ekipe Mladosti iz Zemuna.

Vojvodina već duži period kuburi sa povredama nekolicine igrača, među kojima je i najbolji igrač Vojvodine Dušan Beslać.

Loše su izabranici Isakov-Kovačevića otvorili ovaj meč, pre svega defanzivno i u prvoj deonici su primili 31 poen. Vojvodina se trgla u drugoj ćetvrtini koju su dobili rezultatom 27:20 i na poluvreme otišli sa minusom od 4 poena.

Ipak treća četvrtina je bila ujedno najgora i odlučujuća za Novosađane. Postigli su svega 12 poena, naspram 21 poena ekipe Vršca i dozvolili gostima da lagano uđu u završnicu utakmice i upišu svoju devetu pobedu u KLS-u ove sezone.

Najefikasniji kod domaćina bili su Marko Ljubičić i Nikola Gaćeša sa po 14 poena, dok je goste predvodio Žiga Jurček sa 20 poena.

Ovo je peti poraz Vojvodine u ovoj sezoni i trenutno se nalaze na 3. poziciji sa omerom 11-5.

Srbija poražena od Švedske u prvoj primpremnoj utakmici za Svetsko rukometno prvenstvo