Ostali sportovi

Jakšić od heroja do tragičara, Novi Beograd posle peteraca ostao bez evropske krune

Vaterpolisti Novog Beograda nisu uspeli da osvoje titulu prvaka Evrope. Novobeograđani su poraženi od Pro Reka posle peteraca, u regularnom delu utakmice rezultat je bio 13:13, dok je nakon penala italijanski gigant trijumfovao 17:16.

Novobeograđani su krenuli veoma dobro i imali prednost od samog početka. Pro Reko je preokrenuo na 1:2, ali su Dušan Mandić i Nikola Jakšić pokrenuli seriju od tri uzastopna gola.

Imali su domaćini dva gola viška, pre nego što su Italijani izjednačili na 4:4 do kraja prve četvrtine.

Očekivano, druga nije bila toliko efikasna, ali su izabranici Igora Milanovića zadržali gol prednosti pred odlazak na odmor.

Treća četvrtina donela je nesvakidašnju situaciju da su sudije u dva uzastopna napada dodeljivale peterac Pro Reku. Italijani su to iskoristili da preokrenu, ali situacija u bazenu nije mnogo zabrinula Novobeograđane.

Na leđima Duška Pjetlovića i posebno Jakšića, naš predstavnik je u poslednjih osam minuta ušao sa 11:9.

Jakšić je nastavio simultanku do kraja, postigao dva veoma važna gola kojima je održavao prednost, ali je pad koncentracije koštao domaćina u finišu. Nije uspeo Novi Beograd da zadrži vođstvo, pa je Pro Reko na 12 sekundi do kraja stigao do izjednačenja 13:13 i peteraca.

I, u penal seriji potvrđeno je koliko sport može da bude surov, pošto je upravo Nikola Jakšić postao tragičar srpskog kluba.

Promašio je peterac u poslednjoj seriji, a onda je Zalanki, koji je postigao i poslednji pogodak u regularnom delu utakmice, bio precizan i Pro Reko je odbranio trofej.