Почетна > Спорт > Остали спортови
Остали спортови

Јакшић од хероја до трагичара, Нови Београд после петераца остао без европске круне

Ватерполисти Новог Београда нису успели да освоје титулу првака Европе. Новобеограђани су поражени од Про Река после петераца, у регуларном делу утакмице резултат је био 13:13, док је након пенала италијански гигант тријумфовао 17:16.

Новобеограђани су кренули веома добро и имали предност од самог почетка. Про Реко је преокренуо на 1:2, али су Душан Мандић и Никола Јакшић покренули серију од три узастопна гола.

Имали су домаћини два гола вишка, пре него што су Италијани изједначили на 4:4 до краја прве четвртине.

Очекивано, друга није била толико ефикасна, али су изабраници Игора Милановића задржали гол предности пред одлазак на одмор.

Трећа четвртина донела је несвакидашњу ситуацију да су судије у два узастопна напада додељивале петерац Про Реку. Италијани су то искористили да преокрену, али ситуација у базену није много забринула Новобеограђане.

На леђима Душка Пјетловића и посебно Јакшића, наш представник је у последњих осам минута ушао са 11:9.

Јакшић је наставио симултанку до краја, постигао два веома важна гола којима је одржавао предност, али је пад концентрације коштао домаћина у финишу. Није успео Нови Београд да задржи вођство, па је Про Реко на 12 секунди до краја стигао до изједначења 13:13 и петераца.

И, у пенал серији потврђено је колико спорт може да буде суров, пошто је управо Никола Јакшић постао трагичар српског клуба.

Промашио је петерац у последњој серији, а онда је Заланки, који је постигао и последњи погодак у регуларном делу утакмице, био прецизан и Про Реко је одбранио трофеј.