Италијани нападачком игром преко Белгије до полуфинала!

Фудбалска репрезентација Италије победила је Белгију у четвртфиналу Европског првенства 2:1 и тако се пласирала у полуфинале.

Италијани ће се у полуфиналном дуелу састати са Шпанијом, која је претходно елиминисала Швајцарску.

Репрезентација Италије сада има 32 узастопне утакмице без пораза, а на последњих 13 мечева су тријумфовали.

Није било очекивано да Де Брујне игра ову утакмицу, али је везиста Ситија одиграо свих 90 минута.

Од самог старта играо се веома брз и атрактиван фудбал, без компликовања и веома директно. Италија је наметнула свој ритам и већим делом имала иницијативу, а то је поготком крунисао Николо Барела у 31. минуту. Нетипично за „Азуре“, након постигнутог гола наставили су нападачки, а награда је уследила у 44. минуту прелепим голом Лоренца Инсињеа.

Славље због гола играча Наполија трајало је кратко јер је већ у следећем нападу свиран једанаестерац за Белгију. Ромелу Лукаку је био немилосрдан са беле тачке.

У другом полувремену настављено је у истом ритму, Белгија је успела да контролише лопту више него у првом делу игре, обе екипе имале су своје шансе, али је резултат из првог периода остао коначан.

У финишу утакмице повредио се један од најбољих играча Италије. Леонардо Спинацола је покидао Ахилову тетиву приликом спринта, па је за њега ово Европско првенство завршено.