Inter rezultatom 3:1 pobedio Romu

Šampion Italije Inter rezultatom 3:1 pobedio je Romu na svom stadionu u 34. kolu Serije A i popeo se na lidersku poziciju tabele, uz bod prednosti u odnosu na gradskog rivala Milan.

„Nero-azuri“ su upalili motore u pravi čas, pred foto finiš borbe za Skudeto u kojoj im je i ove sezone najveći protivnik Milan. Četvrtim uzastopnim trijumfom preskočili su „roso-nere“ na vrhu lestvice, pa će u naredne četiri runde držati sudbinu u svojim rukama kad je reč o odbrani trofeja.

Vučica je porazom praktično ostala na minimalnoj šansi da se domogne četvrtog mesta i Lige šampiona. Juventus je na pet bodova viška i ima meč manje.

Neće Žoze Murinjo po dobrom pamtiti povratak na Đuzepe Meacu, gde je svojevremeno nizao uspehe, uključujući i čuvenu tripletu iz 2010. godine. Njegova Roma je potpuno nadigrana od strane ekipe Simonea Inzagija.

Ključan period viđen je u drugoj trećini utakmice, pošto je Inter tada postigao sva tri gola. Denzel Damfris je pogodio u 30, Marcelo Brozović u 40, a Lautaro Martines u 52. minutu.

Dileme oko pobednika rešene su uveliko pre finiša, pa je domaćin rutinski odradio ostatak posla. Roma je uspela samo da ublaži poraz preko Henrika Mhitarjana u 85. minutu.

„Nero-azuri“ u sledećem meču gostuju Bolonji 27. aprila u zaostaloj utakmici 20. runde. Vučica će dočekati isti klub prvog maja u 35. kolu.