Интер резултатом 3:1 победио Рому

Шампион Италије Интер резултатом 3:1 победио је Рому на свом стадиону у 34. колу Серије А и попео се на лидерску позицију табеле, уз бод предности у односу на градског ривала Милан.

„Неро-азури“ су упалили моторе у прави час, пред фото финиш борбе за Скудето у којој им је и ове сезоне највећи противник Милан. Четвртим узастопним тријумфом прескочили су „росо-нере“ на врху лествице, па ће у наредне четири рунде држати судбину у својим рукама кад је реч о одбрани трофеја.

Вучица је поразом практично остала на минималној шанси да се домогне четвртог места и Лиге шампиона. Јувентус је на пет бодова вишка и има меч мање.

Неће Жозе Мурињо по добром памтити повратак на Ђузепе Меацу, где је својевремено низао успехе, укључујући и чувену триплету из 2010. године. Његова Рома је потпуно надиграна од стране екипе Симонеа Инзагија.

Кључан период виђен је у другој трећини утакмице, пошто је Интер тада постигао сва три гола. Дензел Дамфрис је погодио у 30, Марцело Брозовић у 40, а Лаутаро Мартинес у 52. минуту.

Дилеме око победника решене су увелико пре финиша, па је домаћин рутински одрадио остатак посла. Рома је успела само да ублажи пораз преко Хенрика Мхитарјана у 85. минуту.

„Неро-азури“ у следећем мечу гостују Болоњи 27. априла у заосталој утакмици 20. рунде. Вучица ће дочекати исти клуб првог маја у 35. колу.