Свет производи више отпада од једнократне пластике него икада, упркос напорима многих држава да се те количине смање, показало је недавно објављено истраживање фондације „Миндеру”.
У 2021. настало је 139 милиона тона отпада од пластике за једнократну употребу, што је шест милиона тона више него 2019.
Ово би значило да је свака особа на планети у просеку направила готово један килограм више отпада од једнократне пластике, што се објашњава већом потребом за флексибилним амбалажама.
Владе земаља света у претходном периоду обавезале су се на смањење отпада насталог од употребе овакве пластике, забрањујући пластични прибор за јело, кесе, балоне, сламке и друге производе.
Проблем је што се рециклирање не одвија довољно брзо, па ти производи завршавају на депонијама, плажама и у рекама и океанима.
Оснивач фондације Ендрју Форест предложио је иницијативу за стимулисање рециклирања пластичних полимера, што би у развијеном свету довело до аутоматизовања прикупљања отпада, док би у мање развијеним државама прикупљање отпада могло да буде прилика за упошљавање незапослених.
Salvini: Prelazak na električna vozila 2035. samoubistvo auto industrije
Преузмите андроид апликацију.