Igokea savladala Zvezdu, Radanov blistao

Košarkaši Igokee savladali su na svom parketu ekipu Crvene zvezde sa 75:68 u meču trećeg kola ABA lige.

Domaćin je u Laktašima upisao pobedu nad crveno-belima i naneo im prvi poraz u ovogodišnjem izdanju regionalnog takmičenja.

Zvezda se dobrano mučila na ovom meču, pogotovo u napadu, o čemu dovoljno govori podatak o 22 postignuta poena za poluvreme.

Igokea je od prvog do poslednjeg minuta kontrolisala tok meča i njegov rezultat, te zasluženo upisala pobedu.

Pored pobede, Igokea je prvi tim koji je ove sezone Crvenoj zvezdi ubacio preko 70 poena, prethodno to nisu uspevali Makabi, Budućnost, Fenerbahče i Split.

Nekadašnji košarkaš Zvezde, a sada član Igokee, Aleksa Radanov bio je igrač meča sa 14 poena, sedam asistencija i četiri skoka.

U redovima domaće ekipe istakli su se i Voler sa 15 i Starks sa 14 poena.

Kod Crvene zvezde najefikasniji su bili Kalinić sa 16, Mitrović sa 13 i Ivanović sa 10 pogodaka.

Nakon tri odigrane utakmice u ABA ligi, Crvena zvezda ima učinak od dve pobede i jednog poraza, isti kao i Igokea.