Игокеа савладала Звезду, Раданов блистао

Кошаркаши Игокее савладали су на свом паркету екипу Црвене звезде са 75:68 у мечу трећег кола АБА лиге.

Домаћин је у Лакташима уписао победу над црвено-белима и нанео им први пораз у овогодишњем издању регионалног такмичења.

Звезда се добрано мучила на овом мечу, поготово у нападу, о чему довољно говори податак о 22 постигнута поена за полувреме.

Игокеа је од првог до последњег минута контролисала ток меча и његов резултат, те заслужено уписала победу.

Поред победе, Игокеа је први тим који је ове сезоне Црвеној звезди убацио преко 70 поена, претходно то нису успевали Макаби, Будућност, Фенербахче и Сплит.

Некадашњи кошаркаш Звезде, а сада члан Игокее, Алекса Раданов био је играч меча са 14 поена, седам асистенција и четири скока.

У редовима домаће екипе истакли су се и Волер са 15 и Старкс са 14 поена.

Код Црвене звезде најефикаснији су били Калинић са 16, Митровић са 13 и Ивановић са 10 погодака.

Након три одигране утакмице у АБА лиги, Црвена звезда има учинак од две победе и једног пораза, исти као и Игокеа.