Gel manikir je praktično rešenje ako želite da imate trajno uređene nokte, a da ne razmišljate o tome da li će pranjem sudova skinuti lak.
Ali pre nego što se odlučite za ovu proceduru, dobro je znati neke važne savete.
Ako volite da imate ukrašene nokte, ali jednostavno ne uspete uprkos svim obavezama i kućnim poslovima, niste jedini. Ovaj problem muči mnoge žene koje se zbog njega odlučuju na trajni manikir, od kojih su najpopularniji gel lakovi.
Manikir sa gelom ili gel lakom prati većinu istih koraka kao i tradicionalni manikir – seku se, turpijaju i oblikuju nokti, seku zanoktice (ako želite), ali je dalji postupak nešto drugačiji.
Glavni akter u gel noktima je gel lak koji se lakira na sličan način kao i klasični lak za nokte. Međutim, ono što ga čini čvrstim je UV ili LED svetlo, koje se stapa sa prirodnim noktima.
Koliko dugo traju gel nokti?
Zahvaljujući procesu očvršćavanja, gel manikir obično traje od 10 dana do tri nedelje zbog prirodnog rasta noktiju i njihovog trošenja, nakon čega ga je potrebno obnoviti. Ako to ne uradite, rizikujete infekciju i oštećenje noktiju jer gel lak koji je na noktima duže od pet nedelja počinje da se odvaja od njih, a voda i bakterije ulaze u međuprostor.
Prednosti gel noktiju
- Dugo izgledajte uredno i negovano
- Možete lako obavljati svakodnevne zadatke
- Smanjuje se rizik od pucanja i listanja
- Gel uvek možete lakirati i promeniti boje po potrebi
Nedostaci gel noktiju
- Gel može oštetiti nokte
- Noktima je potrebno redovno održavanje
- Visoka cena za kvalitetnu uslugu
- Prirodni nokti su porozni i osetljivi nakon uklanjanja gela
- Potencijalna opasnost od štetnih sastojaka u gel laku
- Čvrsti su, ali mogu i da popucaju usled nezgoda
Cena gel noktiju?
Gel manikir, kao i bilo koju drugu kozmetičku uslugu, nije dobro tražiti u salonima koji ih nude po veoma povoljnim cenama, jer to u većini slučajeva znači da se tamo ne koriste kvalitetni materijali. Niska cena takođe znači jeftine gelove koji mogu biti kancerogeni. Kvalitetna usluga geliranja noktiju nikada neće biti niža od 1.500 do 2.000 dinara, a može biti i nešto veća. Neka vam ne bude žao da date malo više novca jer na taj način čuvate svoje zdravlje i zdravlje vaših noktiju.
Kako ukloniti gel sa noktiju kod kuće?
Uklanjanje gela svakako treba da uradi profesionalac u salonu, ali ako ste u žurbi postoji tehnika skidanja gel laka kod kuće koja će minimalno oštetiti prave nokte.
Uklanjanje gela svakako treba da uradi profesionalac u salonu, ali ako ste u žurbi postoji tehnika skidanja gel laka kod kuće koja će minimalno oštetiti prave nokte.
Šta ti treba?
- aceton za uklanjanje laka za nokte
- turpija za nokte
- vata
- aluminijumska folija
- štapići za uši
- krema za ruke
Za početak, isturpijajte sjajni sloj laka. Iscepajte vatu na deset komada, kao i aluminijumsku foliju na deset traka. Svaki komad vate natopite acetonom, stavite na nokat, umotajte trakama aluminijumske folije i držite deset minuta. Ostatak laka treba da se oljušti. Ako se ne može odmah oljuštiti, podignite ga štapićem za uši.
Nokti će vam biti jači ako budete konzumirali ovih 5 namirnica
Preuzmite android aplikaciju.