Fudbaleri Reala osvojili Superkup Evrope, Mbape postigao prvi gol za Madriđane

Fudbaleri Real Madrida osvojili su sinoć Superkup Evrope, pošto su pobedili ekipu Atalante rezultatom 2:0 (0:0).

Prošlogodišnji osvajač Lige šampiona Real sastao se protiv Atalante koja je trijumfovala u Ligi Evrope. Real je osvojio šesti put pehar Superkupa Evrope i tako postao najtrofejniji klub u ovom takmičenju.

Atalanta je mogla da povede u 25. minutu, kada je defanzivac Reala Edgar Militao pogodio prečku svog gola.

Fudbaler Reala Rodrigo je u 45+1 minutu pogodio prečku.

Real je poveo u 59. minutu. Vinisijus Žunior je napravio prodor po levoj strani i uputio asistenciju za Rodriga koji je postigao gol.

Drugi gol za Real postigao je Kilijan Mbape u 68. minutu. To je prvi pogodak za francuskog fudbalera, koji je od ovog leta član madridskog kluba.

Atalanta je do kraja meča imala priliku u 76. minutu, Militao je blokirao šut Bena Godfrija.

Bandović i Savićević pred najvažniji meč sezone: Uz navijače i ako pokažemo pravo lice, možemo da prođemo Maribor