Фудбалери Реала освојили Суперкуп Европе, Мбапе постигао први гол за Мадриђане

Фудбалери Реал Мадрида освојили су синоћ Суперкуп Европе, пошто су победили екипу Аталанте резултатом 2:0 (0:0).

Прошлогодишњи освајач Лиге шампиона Реал састао се против Аталанте која је тријумфовала у Лиги Европе. Реал је освојио шести пут пехар Суперкупа Европе и тако постао најтрофејнији клуб у овом такмичењу.

Аталанта је могла да поведе у 25. минуту, када је дефанзивац Реала Едгар Милитао погодио пречку свог гола.

Фудбалер Реала Родриго је у 45+1 минуту погодио пречку.

Реал је повео у 59. минуту. Винисијус Жуниор је направио продор по левој страни и упутио асистенцију за Родрига који је постигао гол.

Други гол за Реал постигао је Килијан Мбапе у 68. минуту. То је први погодак за француског фудбалера, који је од овог лета члан мадридског клуба.

Аталанта је до краја меча имала прилику у 76. минуту, Милитао је блокирао шут Бена Годфрија.

Bandović i Savićević pred najvažniji meč sezone: Uz navijače i ako pokažemo pravo lice, možemo da prođemo Maribor