Фудбалери Партизана победили Железничар у Панчеву

Фудбалери Партизана победили су Железничар у Панчеву резултатом 2:1 у мечу осмог кола Суперлиге Србије и направили увертиру за „вечити дерби“ у ком ће у среду угостити Црвену звезду.

Партизан је у Панчеву повео у 27. минуту, после корнера је сам на другој стативи остао Матеус Салдања и рутински послао лопту у мрежу за шести гол у Суперлиги ове сезоне.

Салдања је само четири минута касније скривио пенал, који је у гол и изједначење претворио Александар Ђорђевић.

Резервисти Партизана креирали су победоносни гол, у 82. минуту, Немања Николић је био асистент главом, а Гајас Захид стрелац на другом узастопном мечу.

У 89. минуту домаћин је имао одличну шансу да стигне до изједначења, али је Вељко Трифуновић шутирао поред гола из веома изгледне ситуације.

Победом у Панчеву Партизан је стигао до 19 бодова, колико има и првопласирани ТСЦ, али Тополчани имају бољу гол разлику.

Железничар је остао на четири бода и налази се на претпоследњем, 15. месту.

Партизан у наредном колу, у среду 27. септембра, од 19 часова, дочекује вечитог ривала Црвену звезду, а Железничар ће у Ниш на гостовање Радничком.

Odbojkaši Srbije sutra putuju za Tokio na mečeve kvalifikacija za Olimpijske igre