Fudbaleri Partizana pobedili Železničar u Pančevu

Fudbaleri Partizana pobedili su Železničar u Pančevu rezultatom 2:1 u meču osmog kola Superlige Srbije i napravili uvertiru za „večiti derbi“ u kom će u sredu ugostiti Crvenu zvezdu.

Partizan je u Pančevu poveo u 27. minutu, posle kornera je sam na drugoj stativi ostao Mateus Saldanja i rutinski poslao loptu u mrežu za šesti gol u Superligi ove sezone.

Saldanja je samo četiri minuta kasnije skrivio penal, koji je u gol i izjednačenje pretvorio Aleksandar Đorđević.

Rezervisti Partizana kreirali su pobedonosni gol, u 82. minutu, Nemanja Nikolić je bio asistent glavom, a Gajas Zahid strelac na drugom uzastopnom meču.

U 89. minutu domaćin je imao odličnu šansu da stigne do izjednačenja, ali je Veljko Trifunović šutirao pored gola iz veoma izgledne situacije.

Pobedom u Pančevu Partizan je stigao do 19 bodova, koliko ima i prvoplasirani TSC, ali Topolčani imaju bolju gol razliku.

Železničar je ostao na četiri boda i nalazi se na pretposlednjem, 15. mestu.

Partizan u narednom kolu, u sredu 27. septembra, od 19 časova, dočekuje večitog rivala Crvenu zvezdu, a Železničar će u Niš na gostovanje Radničkom.

Odbojkaši Srbije sutra putuju za Tokio na mečeve kvalifikacija za Olimpijske igre