Fudbaleri Galatasaraja, Moldea, Rendžersa i PSV-a u plej-ofu za Ligu šampiona

Fudbaleri Galatasaraja plasirali su se u plej-of Lige šampiona, pošto su na svom terenu pobedili Olimpiju 1:0 u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za najkvalitetnije evropsko klupsko takmičenje.

Jedini gol postigao je Mauro Ikardi u 24. minutu.

U prvom meču bilo je 3:0 za turski klub.

Galatasaraj će u plej-ofu LŠ igrati protiv Moldea, koji je posle produžetaka na svom terenu pobedio Ki Klaksvik 2:0. Posle 90 minuta bilo je 1:0 za Molde. Ki Klaksvik je u prvom duelu pobedio 2:1. Golove za Molde postigli su Kristian Eriksen u 17. i Martin Lines u 112. minutu.

PSV je u gostima pobedio Šturm 3:1. U prvom meču u Ajndhovenu, PSV je ubedljivo pobedio 4:1. Strelci za PSV bili su Džoi Verman u 32, Luk De Jong u 40. i Rikardo Pepi iz penala u 85. minutu. Jedini strelac za Šturm bio je Vilijam Boving u 26. minutu.

PSV će u plej-ofu LŠ igrati protiv Rendžersa, koji je dva meča bio bolji od Serveta. Servet i Rendžers su sinoć u Švajcarskoj odigrali bez pobednika, 1:1. Škotski klub je prošao dalje, pošto je u prvom meču slavio 2:1. Servet je poveo u 22. minutu golom Dereka Kurtesa, a izjednačenje Rendžersu je doneo Džejms Tvernije u 51. minutu.

Plasman u plej-of LŠ izborili su još Braga, Rakov, Makabi Haifa i Kopenhagen.