Fudbaleri Crvene zvezde pobedili Dinamo iz Tbilisija na pripremama u Turskoj

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas ekipu Dinama iz Tbilisija rezultatom 3:2 (1:2) u prijateljskom meču u turskoj Antaliji.

Ovo je četvrta pobeda srpskog šampiona na pripremama u Turskoj. Dva gola za „crveno-bele“ postigao je Aleksandar Pešić u 30. i 54. minutu, a jednom se u listu strelaca se upisao Mirko Ivanić u 75. minutu. Pogotke za Dinamo postigli su Imran Omar u 34. i Vagner Gonsalveš u 35. minutu.

Crvena zvezda je pre utakmice sa Dinamom odigrala tri pripremna meča u Turskoj. „Crveno-beli“ su savladali Lehiju Gdanjsku 3:1, a potom je Crvena zvezda bila bolja od Nefčija i Kopra sa po 1:0.

Srpski šampion će do kraja priprema u Turskoj odigrati još dve prijateljske utakmice. Crvena zvezda će 25. januara igrati sa Ludogorecom, a dva dana kasnije sa Austrijom Lustenau.

„Crveno-beli“ su prvi deo sezone u Superligi Srbije završili na prvom mestu na tabeli sa 53 boda. Crvena zvezda će u 20. kolu Superlige Srbije četvrtog februara na svom terenu igrati sa Vojvodinom.