Fiorentina bez Vlahovića jedva do boda

Fudbaleri Kaljarija i Fiorentine odigrali su nerešeno 1:1 u meču 23. kola Serije A. Oba golamana uspela su da odbrane po jedan jedanaesterac. Fiorentina je igrala bez bolesnog Vlahovića.
fiorentina

Kaljari je bio nadomak pobede, imao je prednost, igrača više i penal međutim kola su krenula nizbrdo. Penal nije iskorišćen tačnije golman Teraciano je odbranio udarac Pedra. U prvom poluvremenu penal je promašila i Fiorentina, Radunović je bio uspešniji od Bragija.

Kaljari je poveo u 47. minutu. Pereiro je izveo korner, najviši su skoku je bio Žoao Pedrom i glavom poslao loptu u mrežu.

Fiorentina je krenula na sve ili ništa, pritiskala je gol domaćina, stvarala šanse, ali nije mogla do izjednačenja.

Nakon igranja rukom u kaznenom prostoru isključen je Oriozola, a domaćin je imao priliku da sa bele tačke duplira prednost. Prilika nije iskorišćena.

Fiorentina je nastavila da napada i sa igračem manje. To joj se isplatilo u 75. minutu. Nakon sajne solo akcije Sotil je ušao u kazneni prostor, ciljao je i pogodio donji desni ugao.

Do kraja meča nije vilo promene rezultata.