Фиорентина без Влаховића једва до бода

Фудбалери Каљарија и Фиорентине одиграли су нерешено 1:1 у мечу 23. кола Серије А. Оба голамана успела су да одбране по један једанаестерац. Фиорентина је играла без болесног Влаховића.
фиорентина

Каљари је био надомак победе, имао је предност, играча више и пенал међутим кола су кренула низбрдо. Пенал није искоришћен тачније голман Терациано је одбранио ударац Педра. У првом полувремену пенал је промашила и Фиорентина, Радуновић је био успешнији од Брагија.

Каљари је повео у 47. минуту. Переиро је извео корнер, највиши су скоку је био Жоао Педром и главом послао лопту у мрежу.

Фиорентина је кренула на све или ништа, притискала је гол домаћина, стварала шансе, али није могла до изједначења.

Након играња руком у казненом простору искључен је Ориозола, а домаћин је имао прилику да са беле тачке дуплира предност. Прилика није искоришћена.

Фиорентина је наставила да напада и са играчем мање. То јој се исплатило у 75. минуту. Након сајне соло акције Сотил је ушао у казнени простор, циљао је и погодио доњи десни угао.

До краја меча није вило промене резултата.