Fenerbahčeu pripao istanbulski derbi

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su ekipu Efesa u Istanbulu u okviru petog kola Evrolige, rezultatom 79:88 (27:26, 17:23, 18:22, 17:17).
evroliga

Fenerbahče je jedina neporažena ekipa u dosadašnjem delu najjačeg košarkaškog takmičenja u Evropi, nakon pobede nad Efesom upisali su peti trijumf u ovoj evroligaškoj sezoni.

Utakmica je počela ofanzivno na obe strane, čemu svedoči i broj postignutih poena u prvoj četvrtini. Bolje su ušli u meč košarkaši domaćeg Efesa.

Do kraja prvog poluvremena rezultatski i igrački utakmica je bila ujednačena.

Na startu treće četvrtine košarkaši Fenerbahčea su serijom od deset poena napravili prvu značajnu razliku na meču 48:61.

Pokušavali su igrači Efesa da trojkama smanje prednost, međutim odbrana Fenerbahčea je dobro funkcionisala u fazi peuzimanja igrača.

Do kraja utakmice košarkaši Fenerbahčea su održavali prednost i na kraju slavili rezultatom 79:88.

Efes na startu sezone u Evroligi igra promeljivo, ovo im je treći poraz, a upisali su i dva trijumfa.

Najefikasniji igrač na meču bio je Skoti Vilbekin sa 25 poena.

Srpski reprezentativci Vasilije Micić i Marko Gudurić upisali su po 19 poena.

Fenerbahče u narednom kolu gostuje kod Barselone, a Bajern u Minhenu dočekuje Efes.

Jovanović: Trenirali smo živce navijačima, nije bilo sjajno, ali smo uspeli