Фенербахчеу припао истанбулски дерби

Кошаркаши Фенербахчеа победили су екипу Ефеса у Истанбулу у оквиру петог кола Евролиге, резултатом 79:88 (27:26, 17:23, 18:22, 17:17).
евролига

Фенербахче је једина непоражена екипа у досадашњем делу најјачег кошаркашког такмичења у Европи, након победе над Ефесом уписали су пети тријумф у овој евролигашкој сезони.

Утакмица је почела офанзивно на обе стране, чему сведочи и број постигнутих поена у првој четвртини. Боље су ушли у меч кошаркаши домаћег Ефеса.

До краја првог полувремена резултатски и играчки утакмица је била уједначена.

На старту треће четвртине кошаркаши Фенербахчеа су серијом од десет поена направили прву значајну разлику на мечу 48:61.

Покушавали су играчи Ефеса да тројкама смање предност, међутим одбрана Фенербахчеа је добро функционисала у фази пеузимања играча.

До краја утакмице кошаркаши Фенербахчеа су одржавали предност и на крају славили резултатом 79:88.

Ефес на старту сезоне у Евролиги игра промељиво, ово им је трећи пораз, а уписали су и два тријумфа.

Најефикаснији играч на мечу био је Скоти Вилбекин са 25 поена.

Српски репрезентативци Василије Мицић и Марко Гудурић уписали су по 19 поена.

Фенербахче у наредном колу гостује код Барселоне, а Бајерн у Минхену дочекује Ефес.

Jovanović: Trenirali smo živce navijačima, nije bilo sjajno, ali smo uspeli