Акције на европским берзама данашње трговање завршиле су у паду, првенствено зато што су поверење инвеститора пољуљали страхови од надуваног балона вештачке интелигенције и глобалне економије.

Паневропски STOXX 600 прелиминарно је данашње трговање завршио у минусу од 0,53 одсто, при чему је већина сектора и главних берзи забележила негативне износе.
Француски КАК 40 пао је 0,6 одсто, индекс Франкфуртске берзе ДАКС око 1,2 одсто, италијански ФТСЕ МИБ за 0,5 одсто, а лондонски ФТСЕ 100 око 0,2 одсто.
Када је реч о европским компанијама појединачно, Сааб је био један од већих добитника данас растом акција и то 7,4 одсто на врхунцу, што је касније током сесије пало на 2,6 одсто.
До тога је дошло након што је шведски бренд одбрамбене индустрије објавио уговор вредан 3,6 милијарди долара за испоруку 17 борбених авиона Грипен колумбијској влади у наредних пет година.
Акције Ербаса су порасле за око 0,4 одсто после извештаја да је европски произвођач авиона близу добијања уговора о испоруци скоро 100 авиона компанији из Дубаија, након што је победио ривала Боинг, преноси Танјуг.
С друге стране, британска рекламна агенција WPP забележила је раст за 11 одсто након извештаја да привлачи интересовање за преузимање од инвестиционих гиганта Apollo Global Management и ККР.
Преузмите андроид апликацију.



