Ostali sportovi

Džesika Pegula u četvrtfinalu Australijan opena

Američka teniserka Džesika Pegula plasirala se u četvrtfinale Australijan opena, pošto je danas u osmini finala u Melburnu pobedila Čehinju Barboru Krejčikovu sa 7:5, 6:2.

Meč je trajao sat i 41 minut. Pegula je treća teniserka sveta, a treću godinu zaredom je izborila plasman u četvrtfinale prvog grend slem turnira sezone. Čehinja je 23. na NJTA listi.

Amerikanka je prva stigla do brejka, povela je 4:3, a potom je propustila dve set lopte u osmom gemu. Krejčikova je uspela da izjednači na 5:5, ali je Pegula osvojila naredna dva gema i prvi set je dobila rezultatom 7:5.

Amerikanka je briljirala u drugom setu, a svojoj rivalki je prepustila samo dva gema.

Pegula će u četvrtfinalu Australijan opena igrati protiv Beloruskinje Viktorije Azarenka ili Kineskinje Liju Žu.

Ranije su plasman u četvrtfinale turnira u Melburnu izborile Kazahstanka Elena Ribakina, koja je pobedila najbolju teniserku sveta Poljakinju Igu Švjontek 6:4, 6:4, i Letonka Jelena Ostapenko, koja je savladala Amerikanku Koko Gof 7:5, 6:3.

Senzacija na Australijen openu: Švjontek završila takmičenje na turniru